افزایش ۳۰۰ هکتاری سطوح باغات پسته در شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران

افزایش ۳۰۰ هکتاری سطوح باغات پسته در شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران

با اجرای طرح ۳۰۰ هکتاری توسعه باغات پسته در شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران سطوح باغات این شرکت به ۷۰۰ هکتار افزایش می یابد.

افزایش 300 هکتاری سطوح باغات پسته در شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران

افزایش ۳۰۰ هکتاری سطوح باغات پسته در شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران

 مدیر عامل شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران از افزایش سطوح باغات پسته این شرکت خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت ، مهندس سرحدی مدیرعامل شرکت با اشاره به اینکه توسعه باغات پسته از سال ۹۰ در این شرکت آغاز شده است. گفت : پیرو تلاشهای صورت گرفته و برنامه ریزهای انجام شده در سال های اخیر در جهت تغییرالگو کاشت و با توجه به تصویب و ابلاغ طرح توسعه باغات پسته از سوی ستاد بنیاد ، سطوح باغات به ۷۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت. وی در ادامه افزود: ط

رح مذکور در سطح ۳۰۰ هکتار طی ۳فاز در مزرعه گیو از واحدهای تحت پوشش به اجرا در خواهد آمد. طبق پیش بینی های صورت گرفته با اجرای این طرح و در بیشینه ظرفیت تولیدی ۵۵۲ تن پسته از سطح ۳۰۰ هکتار برداشت خواهد شد. استفاده بهینه از منابع آبی و خاکی ، تولید محصولات با کیفیت سالم و توسعه اشتغال در این منطقه محروم, افزایش فروش و درآمد از اهم نتایج اجرای این طرح می باشد. هم اکنون این مجموعه با دارابودن بیش از ۴۰۰ هکتار باغات اصلاح شده پسته بزرگترین باغدار استان در خراسان جنوبی می باشد.

اشتراک گذاری پست

درباره ی نویسنده

عضویت در کانال تلگرامی شرکت هلدینگ پارس