بازدید کارشناسان کشاورزی استان فارس از فعالیت های تولیدی خارشتر شرکت پیوند خاوران

بازدید کارشناسان کشاورزی استان فارس از فعالیت های تولیدی خارشتر شرکت پیوند خاوران

 ریاست سازمان جهاد کشاورزی و کارشناسان کشاورزی استان فارس در بازدید از شرکت پیوند خاوران با فعالیت های صورت گرفته در زمینه کشت و تولید خارشتر توسط این شرکت آشنا شدند.

ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و هیئت همراه از فعالیت های انجام شده توسط شرکت پیوند خاوران در زمینه توسعه گیاهان دارویی در مورخ 12 / 6 / 96 بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی شرکت، در ابتدای این بازدید  مهندس سرحدی مدیر عامل شرکت پیوند خاوران با اشاره به  برنامه  ریزی های صورت گرفته در جهت استفاده از پتانسیل های اقلیمی موجود در سطح استان خراسان جنوبی و کشت گیاهان دارویی با مزیت نسبی بالا توسط شرکت ، در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه تولید بذر خارشتر توضیحاتی را ارائه نمود.

DSC07922

وی همچنین با اشاره به اینکه فعالیت در این زمینه برای نخستین بار توسط کشت و صنعت پیوند خاوران در سطح کشور به مرحله اجرا درآمده است گفت: پس از دستیابی به نتایج عملیاتی موفق در تولید و عرضه بذر خارشتر در واحد موسویه، توسعه کشت این گیاه در سایرواحدهای تحت پوشش شرکت در دستور کار قرار گرفته و اجرایی می شود. وی در ادامه از آمادگی شرکت در جهت تامین بذر مورد نیاز شرکت ها و مجموعه های فعال در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی خبر داد.

IMG_20170827_121756

 گفتنی است شرکت پیوند خاوران از سال 94 فعالیت اولیه خود را روی گیاه خارشتر آغاز نموده و در حال توسعه کشت این گیاه در مناطق سربیشه و جلگه ماژان استان خراسان جنوبی است.

 

                                                   شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران                  

 

سپتامبر 10, 2017 / خبر ها

اشتراک گذاری پست

درباره ی نویسنده

عضویت در کانال تلگرامی شرکت هلدینگ پارس